Partijas “Latvijai un Ventspilij” valde tiesas spriedumu Lembergam vērtē kā politisko izrēķināšanos

Mainot Aivaram Lembergam iepriekš noteikto drošības līdzekli uz apcietinājumu īsi pirms pašvaldību vēlēšanām, skaidri tiek izgaismota pašreizējās Saeimā valdošās koalīcijas atsevišķu politiķu vēlme un diemžēl arī iespējas izrēķināties ar politisko pretinieku, kuru godīgā politiskā cīņā uzveikt neizdodas jau gadiem – Lembergam ir nemainīgi augsts sabiedrības novērtējums un teju 100% atpazīstamība Latvijā.Aivars Lembergs vada politisko partiju “Latvijai un Ventspilij”, kas Zaļo Zemnieku savienības sastāvā atrodas Saeimas opozīcijā, turklāt viņš daudzkārt publiski kritizējis valdošās koalīcijas pieņemtos lēmumus un rīcību. Saprotams, ka laikā, kad atbilstoši publiskajām aptaujām valdības reitings ir nokritis līdz visu laiku zemākajam līmenim, valdošās koalīcijas politiķiem ir vēlme visiem iespējamiem līdzekļiem šādu kritiku apklusināt.

Tiesas lēmums tieši šobrīd Lembergam mainīt drošības līdzekli, piemērojot apcietinājumu, tam ir spilgts apliecinājums. Līdzšinējās tiesvedības gaitā Lembergs ar procesa virzītāja atļauju daudzkārt ir bijis ārpus Latvijas, no tiesas nav izvairījies, līdzšinējos drošības līdzekļus nav pārkāpis, tādēļ nav skaidrs, kādu bīstamību Tiesa ir saskatījusi tieši šobrīd.

Simptomātiski ir arī tas, ka Tiesa nav norādījusi juridisko pamatojumu ar atsauci uz konkrētu tiesību normu, kādēļ lemts par šādu nesamērīgu drošības līdzekli. Kā zināms – drošības līdzeklis nedrīkst būt sods, tā piemērošanai nepieciešams adekvāts pamatojums.

Valde pieļauj, ka ar šādu Tiesas spriedumu un neticami bargu drošības līdzekli, kāds vēlas radīt iespaidu sabiedrībā, ka Aivars Lembergs ir vainīgs un viņam jau piemērots piespriestais sods. Valde uzsver, ka spriedums nav stājies likumīgā spēkā, un apcietinājums piemērots kā drošības līdzeklis, nevis kā soda izciešanas veids. Par to, vai un kādā apmērā Lembergs ir vai nav vainīgs, varēs spriest tikai pēc pēdējās instances tiesas sprieduma. Jāatzīmē, ka A. Lembergs vairākkārt ir paudis, ka par līdzšinējās tiesvedības gaitā pieļautajiem pārkāpumiem vērsīsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā. Pazīstot Lembergu, mums nav ne mazāko šaubu, ka viņš tiesā aizstāvēs savas intereses līdz pat galīgajai instancei.

 “Latvijai un Ventspilij” valdes ieskatā  Aivara Lemberga pilnīga izolācija ir ne tikai liegums viņam pilnvērtīgi sagatavoties aizstāvēt savas tiesības nākamās instances tiesā, ne tikai apdraudējums viņa veselībai, bet arī viņa politisko pretinieku mēģinājums izrēķināties un nepieļaut Lemberga piedalīšanos jūnijā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās.

11. februārī Valdes sēdē tika nolemts, ka arī šajās pašvaldību vēlēšanās Aivars Lembergs būs “Latvijai un Ventspilij” saraksta 1.numurs un pilsētas mēra kandidāts. Izskatās, ka bailēs no sev nelabvēlīga vēlēšanu rezultāta Lemberga politiskie pretinieki dara visu, lai to nepieļautu. Bez tam, ņemot vērā, ka partijas “Latvijai un Ventspilij” deputāti veido Ventspils pilsētas domes vairākumu, Lemberga pilnīga izolācija ir mēģinājums īsi pirms vēlēšanām negatīvi ietekmēt domes darbu

Valde paziņo, ka šādi mēģinājumi neizdosies – Ventspils pilsētas pašvaldības iestādes un kapitālsabiedrības turpina normālu un pārdomātu darbu ventspilnieku labā. Partijas “Latvijai un Ventspilij” biedri darīs visu, lai pilnībā izpildītu Ventspils vēlētājiem dotos solījumus.