Debates TV24 3.jūnijā plkst. 19.00

Šovakar, 3. jūnijā, plkst. 19.00 Rīga TV24 būs skatāmas Ventspils pilsētas priekšvēlēšanu debates. Partiju ”Latvijai un Ventspilij” pārstāvēs Jānis Vītoliņš! Aicinām skatīties un vērtēt!

Partijas “Latvijai un Ventspilij” programma:

Cienījamie, ventspilnieki! Kopīgi paveikts daudz. Tomēr šie gadi bijuši sarežģīti gan Latvijai, gan Ventspilij. Pēdējais pagājis Covid 19 zīmē, tomēr esam turpinājuši neatlaidīgi strādāt, lai dzīve Ventspilī kļūtu vēl labāka. Katra pandēmija reiz beidzas, esam pārliecināti, ka atgriežoties normālā dzīvē, pilnvērtīgi varēsim izbaudīt pozitīvās pārmaiņas. Mūsu bērni atgriezīsies skolās, kur pilnībā sakārtota mācību vide, no jauna novērtēsim koncertzāles “Latvija” piedāvājumu.

Ne tikai pandēmija ir traucējusi pilsētas izaugsmei, dažādi nedraugi regulāri cenšas likt šķēršļus. Sankcijas pret brīvostu, domes pārstāvju izslēgšana no ostas valdes, kā rezultātā ostas ieguldījums pilsētas attīstībai samazinājies par 2 miljoniem eiro. Politiskie pretinieki panākuši neadekvāta un nepamatota drošības līdzekļa piemērošanu domes priekšsēdētājam. Par spīti tam – mūsu komanda kļūst stiprāka. Spēku dod ventiņu atbalsts ikdienā. Pievienojas jauni biedri, arī jaunieši, kuriem rūp pilsētas izaugsme. Mēs esam izpildījuši dotos solījumus!

Arī krīzes laikā darbu nodrošinājušas iepriekš radītās ražotnes. Kopš lēmuma – attīstīt apstrādes rūpniecību – pilsētā radītas  jau 2000 jaunas darba vietas. Ventspils osta vienmēr ir bijusi pilsētas ekonomiskais balsts. Pieliksim visas pūles, lai tā atkal dotu būtisku labumu ventspilnieku labklājībai.

Īpaši atbalstām IT uzņēmumus, kas saņem telpas Vecpilsētā un topošajā Inovāciju centrā. Jaunie uzņēmēji var vērsties pēc palīdzības Biznesa atbalsta centrā.

Rūpes par tiem, kuriem tas visvairāk nepieciešams – tas ir mūsu darba pamats. Atbalsta centrs “Cimdiņš” vēris durvis jaunās, plašākās telpās. Seniori arī turpmāk saņems daudzveidīgu palīdzību – vairāk nekā 50 sociālo pabalstu veidus un pakalpojumus. Ar komunālajiem maksājumiem palīdzam maznodrošinātajiem. Nevalstiskās organizācijas, sporta klubi, tradicionālās reliģiskās konfesijas ir un paliks mūsu sadarbības partneri. 19 sporta klubi kopā saņem vairāk nekā vienu miljonu eiro gadā, atbalstīsim sportu arī turpmāk. 

Dažādos gadalaikos parkos uzzied turpat 300 000 puķu. Priecē puķu skulptūras. Ne velti Ventspili dēvē par ziedu galvaspilsētu.

Arvien vairāk līdzdarbojamies daudzdzīvokļu māju privāto pagalmu atjaunošanā. Šogad šim mērķim piešķīrām jau pusmiljonu eiro. Turpināsim atjaunot Vecpilsētu.

Atvērts jauns bērnudārzs “Pienenīte”, kurā izdarīts viss, lai 80 mazie ventspilnieki justos tur gaidīti katru dienu.

Esam radījuši modernu izglītības piedāvājums, sākot no bērnudārziem līdz pat konkurētspējīgai Augstskolai. Skolu attīstībai ieguldīti 5,3 miljoni eiro. Paplašinās Tehnikuma sadarbība ar uzņēmumiem, lai sagatavotu speciālistus atbilstoši pieprasījumam. Augstskola sekmīgi ievieš modernas studiju programmas. Gādājam par plašu interešu izglītības piedāvājumu Digitālajā centrā, Jaunrades namā, Mākslas skolā, Sporta skolā “Spars”. Mūzikas skolas audzēkņi attīsta talantus vienotās telpās ar koncertzāli “Latvija”.

Top Latvijā pirmais Zinātnes centrs VIZIUM, kur mūsu bērni un jaunieši varēs gan izglītoties, gan atpūsties. VIZIUM aicinās apmeklētājus uz mūsu pilsētu, kas būs lieliska iespēja tūrisma nozares uzņēmējiem!

Izšķiroši svarīga ir kvalitatīva veselības aprūpe. Četru gadu laikā esam piesaistījuši 150 jaunos ārstus un māsas, finansējot mācību stipendijas un nodrošinot ar dzīvesvietu. Slimnīca paplašina un piedāvā jaunus medicīnas pakalpojumus. Kurzemes mugurkaula ķirurģijas centrā un Acu centrā ierodas pacienti no visas Latvijas. 2022. gadā durvis vērs rehabilitācijas centrs, pārbūvēsim Uzņemšanas nodaļu.

Plašo kultūras un izklaides piedāvājumu papildinās topošais Gāliņciema sabiedriskais centrs, Piejūras brīvdabas muzeja jaunā ēka ar modernu ekspozīciju, iespaidīgā Laivu māja. Projektējam rodeļu trasi “Lemberga hūtē”, atbalstīsim “Kultūras kvartālu” un citas jauniešu iniciatīvas. Nodrošināsim augstvērtīgu profesionālās mākslas pieejamību. Turpināsim dotēt teātra izrādes un koncertus, lai tie būtu pieejami katrai ģimenei.

Valsts vēl tikai plāno ieviest līdzdalības principu budžeta plānošanā, mēs to jau darām.  Lai izpildītu iedzīvotāju priekšlikumus, šogad paveiksim darbus par 3,5 miljoniem eiro. Arī turpmāk mūsu pilsētu veidosim tā, kā to vēlas ventspilnieki.

Rīgas politiķi ir parādījuši savu nespēju vadīt valsti Covid apstākļos, tagad viņi raujas pie varas Ventspilī. Rīgas partijām ir svešas ventiņu intereses. Kādi darbi ir svarīgākie, zina tikai tie, kuri ir kopā ar Jums ikdienā. To esam centušies pierādīt ar paveikto, tādēļ turpinām kopīgi strādāt, lai labas pārmaiņas būtu arī rīt.

Ventiņu spēks ir darbos!