Jānis Vītoliņš

Jānis Vītoliņš pilsētā gādā par uzņēmējdarbību, izglītību, siltumapgādi, kā arī nodarbojas ar pilsētas plānošanas un vides aizsardzības jautājumiem. J.Vītoliņš ir Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks kopš 1996. gada.

J.Vītoliņš: Ceru, ka pēc četriem gadiem pandēmija būs aizmirsta kā ļauns murgs. Pilsētā būs stabilizējies iedzīvotāju skaits, cilvēkiem būs lieliski izglītības un darba piedāvājumi šeit pat, un nebūs jādodas laimi meklēt svešās zemēs. Cerams, ka Latvijā būs normāla valdība, kura ne tikai atņem pašvaldībām naudu, lai finansētu labus darbus, ko piedēvē sev, bet kas sadarbojas ar pašvaldībām. Tā rezultātā Brīvostas pārvaldē būs atgriezušies pašvaldības pārstāvji un osta no jauna būs ne tikai lieliska vieta, kur atrast labi atmaksātu darbu, bet arī sniegs visa veida atbalstu pilsētas attīstībai, kultūras un sporta pasākumiem. Jaunais Zinātnes centrs VIZIUM sniegs izglītības un izklaides iespējas bērniem un piesaistīs tūristus. Jaunajām ģimenēm būs iespēja saviem mazuļiem saņemt vietu bērnu dārzā bez rindas. Kultūras piedāvājums būs paplašinājies ar Gāliņciema jauno sabiedrisko centru, Piejūras muzeja jauno ēku un ekspozīciju. Katram būs iespēja izvēlēties plašajā izglītības, kultūras sporta un atpūtas piedāvājumā sev vispiemērotāko laika pavadīšanas veidu. Ventspils arvien būs Latvijas sakārtotākā pilsēta – ziedu un strūklaku galvaspilsēta.   

Aizraušanās: Patīk ceļot, īpaši kopā ar ģimeni. Mīl labu klasisko mūziku, labas teātra izrādes, kas liek domāt, ne tikai smieties. Patīk lasīt kvalitatīvus kriminālromānus un televīzijā skatīties vēsturiskās filmas. Liels basketbola līdzjutējs.Brīvos brīžus pavada lauku mājās Užavā.

J.Vītoliņš: Ventspilnieks ir izglītots un aizrautīgs. Aktīvi darbojas dažādos sabiedriskajos pasākumos – dzied korī, dejo vai nodarbojas ar sportu. Ventspilnieks lepojas ar savu pilsētu, seko līdzi aktualitātēm un aktīvi iesaistās jautājumos, kur redz kādas nepilnības un nepieciešamos uzlabojumus. Viņš sāpīgi uztver katru kritiku par to, ka Ventspilī kaut kas nav kārtībā, ir diezgan neiecietīgs pret šādiem kritiķiem un gatavs parādīt viesiem savu pilsētu no labākās puses. Ienācējiem nav viegli uzreiz iegūt Ventspilnieka uzticību, jārēķinās, ka tas prasīs laiku, jo viņš vērtē nevis pļāpāšanu, bet konkrētos darbus.

Dzimis: 1954. gadā Dundagā

Tautība: Latvietis

 

Darbavieta Amats
Ventspils pilsētas dome domes deputāts, domes priekšsēdētāja 1. vietnieks infrastruktūras jautājumos, Projektu iesniegumu vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs
Politiskā partija “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētāja vietnieks
Kurzemes plānošanas reģions Padomes loceklis
Ventspils Augstskola Stipendijas IKT jomā piešķiršanas komisijas loceklis

 

Izglītības iestāde Gads Specialitāte
Rīgas Ekonomikas augstskola 2008 Profesionālās maģistrantūras studiju programma vadošajiem speciālistiem biznesa vadībā (Executive MBA), prof. maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā
RīgasPolitehniskais institūts (Tehniskā Universitāte) 1977

Celtniecības un Arhitektūras fakultāte, inženieris celtnieks